Wydarzenia Spotkanie więcej

Spotkanie młodych „Natchnij mnie!” i Nocny Marsz Maryjny


24-08-2019 Gorzędziej

Kiedy:

24 – 25 sierpnia 2019

Gdzie:

Gorzędziej
Dom rekolekcyjny karmelitów bosych

ProwadzĄ:

o. Krzysztof Piskorz OCD
o. Jarosław od Słowa Bożego OCD

Koszt:

dobrowolna ofiara

Zapisy i pytania:

mail: powolania@karmelicibosi.pl
tel: +48 515 544 378


Potrzebujesz się zatrzymać i zastanowić? Chcesz pomyśleć, czy w dobrym kierunku idziesz? Chcesz doświadczyć pokoju serca, idąc za Bożą wolą. To Spotkanie jest dla Ciebie! Będziemy wołać „Natchnij mnie!” wraz ze św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego, Małą Arabką, która swój dzień wspomnienia ma właśnie 25 sierpnia. To ona, wielka czcicielka Ducha Świętego, pomoże nam jeszcze bardziej otwierać się na Niego.

40 lat temu św. Jan Paweł II wołał w czasie pierwszej pielgrzymki do naszej Ojczyzny: „Niech zstąpi Duch Twój, niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Potrzebujemy takiej odnowy naszych serc i umysłów. Chcemy doświadczyć takiego otwarcia na Ducha Świętego, by kierował naszą codziennością. Pragniemy Jemu się poddać! I temu ma służyć to Spotkanie dla Młodych…
Zwieńczeniem naszego otwarcia na Parakleta, będzie nocny marsz ku czci Maryi, która jest naszą Matką, Siostrą i Królową. Królową naszych serc i wyborów, a także Królową naszej Ojczyzny, bowiem 26 sierpnia czcimy Ją pod tytułem Matki Bożej Częstochowskiej. Marsz ten będzie w szczególnej intencji, bowiem w tym roku, 1 września, przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Więc to szczególny czas, by wołać przez Maryję i razem z Nią, o dar pokoju na całym świecie. Marsz zakończymy Mszą świętą o wschodzie słońca przy Sanktuarium św. Wojciecha, patrząc z góry na płynącą Wisłę. Św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego otrzymała słowa z nieba: „Nie ma ani pokoju, ani światła, bo nie wzywa się Światła, jak winno być wzywane, a ono właśnie objawia nam prawdę”. Nie ma pokoju, bo zaniedbuje się nabożeństwo do Ducha Świętego! My chcemy jeszcze bardziej wejść w to nabożeństwo, by doświadczać pokoju serca.
Rozpoczęcie Spotkania o godz. 11:00. W programie na sobotę przewidziano: Mszę świętą, konferencje, spotkanie z Żywym Słowem, modlitwę o Ducha Świętego przed Najświętszym Sakramentem, posiłki i czas na wspólne rozmowy. Po Apelu Jasnogórskim zaplanowano nocny marsz z różańcami w ręku ku czci Maryi z prośbą o pokój na świecie, a o wschodzie słońca Eucharystię na zakończenie tego Spotkania. Jest możliwość noclegu z piątku na sobotę i oczywiście w niedzielę, po nocnym marszu i Mszy św. Należy mieć ze sobą karimatę i śpiwór. Koszt uczestnictwa to dobrowolna ofiara. W czasie Spotkania będą towarzyszyć i pomagać otwierać na Ducha Świętego: o. Jarosław od Słowa Bożego OCD oraz o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego OCD.