Wydarzenia Dzień skupienia więcej

Pytania bezcenne


02-12-2017 Konstancin-Jeziorna

także oczekiwania wobec samych siebie, wobec Boga. Osobiste doświadczenie kolejnych, często niepotrzebnych rozczarowań, a także doświadczenia ludzi z którymi się spotykamy, przypominają nam, że  oczekiwania, mniej lub bardzie uświadomione, towarzyszą ludzkiemu życiu. Widzimy również jak bardzo są delikatne, a zarazem pełne nadziei, kiedy dobrze przeżyte nie prowadzą  do rozczarowań, lecz do pokoju, który zakorzeniony jest w prawdzie o nas samych i tym wszystkim, co niesie ze sobą życie tu, na ziemi.

ADWENT zwykło się nazywać czasem RADOSNEGO OCZEKIWANIA, stąd też nasze pragnienie by poszukać najlepszej drogi, aby rzeczywiście radośnie oczekiwać w tym, co ziemskie oraz w tym, co związane jest z pełnią i przejściem do przygotowanego nam wiecznego mieszkania w niebie.

 Skupienia z cyklu PYTANIA BEZCENNE nabrały charakteru dialogu, szczerej, otwartej rozmowy z prowadzącymi i uczestnikami. Jeśli chcesz, możesz zawsze zadać pytanie, nie musisz tylko grzecznie słuchać i ze wszystkim się zgadzać. Ubogacamy się wzajemnie, szukamy wspólnie odpowiedzi, a to wszystko w atmosferze szacunku i zaufania. Dlatego też nie mamy Wam do zaproponowania gotowego planu.

Na dziś wiemy że:

– zaczynamy o godz. 9.30

– Maria Bremer wprowadzi nas w świat ludzkich OCZEKIWAŃ, zatrzymując się nad tym zagadnieniem  z punktu widzenia psychologii

– o. Krzysztof Piskorz, karmelita bosy – będzie miał za zadanie wskazać tropy duchowe w naszych poszukiwaniach. Możemy to nazwać – OCZEKIWANIE Z DUCHEM

– będzie również część modlitewna –  EUCHARYSTIA

       – adoracja NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

       – sakrament pokuty oraz okazja do duchowej rozmowy

– a dla ciała – obiad i kolacja

– Zakończenie skupienia przewidziane jest na godzinę 19.00, ale jeśli zechcesz możesz z nami zostać na wspólnym świętowaniu ostatniego dnia roku liturgicznego (szczegóły niech pozostaną niespodzianką)

 Bardzo gorąco zapraszamy Cię nie tylko do udziału, ale przede wszystkim do dzielenia się  i wspólnych poszukiwań odpowiedzi na nasze kolejne BEZCENNE PYTANIA:

Jak oczekiwać „z głową”?

Czego oczekuję od siebie?

Czego oczekuję od innych?

Czego oczekuje od Boga?

Jak się czuję z tym, że ludzie oczekują czegoś ode mnie?

I na koniec bardzo ważne pytanie:

Jak oczekiwać w Adwencie?