Wydarzenia Dzień skupienia więcej

Dzień skupienia dla młodych


10-02-2018 Konstancin-Jeziorna

Wielki Post odkąd pamiętam był dla mnie bardzo wyjątkowym czasem. Już jako młoda dziewczyna starałam się zrobić wszystko co w mojej mocy, by dobrze go przeżyć, by pozwolić Bogu mówić do mnie to wszystko, co On sam będzie chciał i co ja potrzebuję usłyszeć, doświadczyć. Bardzo szybko zauważyłam, że abym mogła rzeczywiście usłyszeć Boży szept i zadziwić się mocą Bożego działania, musiałam być bardzo uważna, a nade wszystko potrzebowałam specjalnej aury, która dziś w moim karmelitańskim życiu stanowi aurę każdego dnia.

Lata studenckie, nie tak bardzo odległe, przyniosły odkrycie bardzo ważnej pozycji książkowej. Znalazłam ją na wystawie  sklepowej spacerując po warszawskiej Starówce. Zachwyciła mnie prostota okładki, ale też, co dziwne – nie przeraził tytuł.

Autor: o. Marian Zawada, karmelita bosy.

Tytuł: „Zaślubiny z samotnością”.

Podtytuł: „Znaczenie milczenia, samotności i ukrycia na drodze do Boga”.

Zawsze dużo czytałam, nigdy jednak nie kupowałam książki ze względu na okładkę. To zadziwiające, ale ja po prostu „musiałam ją mieć”. Studenckie finanse wystarczyły na zakup świeżej pozycji i z wypiekami na twarzy wracałam do mieszkania z zamiarem spędzenia reszty wieczoru na lekturze „apetycznej książki”.  Zwykła lektura, jak sądziłam,  zamieniła się jednak w pełną Bożego Ducha modlitwę, bo „Zaślubiny z samotnością” stały się dla mnie przede wszystkim tekstem do rozważania i odkrywania siebie samej. Dobrze pamiętam, że podczas czytania nie wszystko rozumiałam, wszystko jednak przedziwnie mnie przyciągało, zwłaszcza to, czego nie mogłam wówczas pojąć. To właśnie tak zaczęła się największa Pasja i Przygoda mojego życia.

Jak się domyślacie celowo nie kończę opowieści. Przyjdzie na to jeszcze czas.

Kolejne skupienie z cyklu PYTANIA BEZCENNE chcemy zamknąć właśnie w tych dwóch słowach:

SAMOTNOŚĆ I MILCZENIE

bo to ważne słowa jeśli chcemy naszą drogę z Bogiem traktować poważnie.

Jak zawsze będzie to czas gdzie możesz zadać pytanie, nie musisz tylko grzecznie słuchać i ze wszystkim się zgadzać. Ubogacamy się wzajemnie, szukamy wspólnie odpowiedzi, a to wszystko w atmosferze szacunku i zaufania. Nasze spotkania to szczera, otwarta rozmowa z prowadzącymi oraz dialog z uczestnikami.

  • Rozpoczynamy o godzinie 10.00. 
  • Znajdziesz tu czas na modlitwę indywidualną przed Najświętszym Sakramentem  oraz wspólnotową Eucharystię
  • Doświadczysz karmelitańskiej ciszy i modlitwy w milczeniu
  • Jeśli będziesz potrzebować możesz skorzystać z sakramentu spowiedzi bądź duchowej rozmowy
  • Podczas konferencji możesz zawsze zadać pytanie lub ubogacić nas swoim doświadczeniem
  • Skosztujesz karmelitańskiej kuchni 🙂

Ze względu na ograniczenia lokalowe i dużą ilość chętnych, prosimy byś nie odkładał/a zapisu na ostatnią chwilę, ponieważ dla dobrego przeżycia skupienia musimy ograniczyć ilość uczestników. Tym razem prosimy Cię również o składkę na wspólny obiad, aby wspomóc tutejsze siostry.

Zgłoszenia przez formularz – kliknij tutaj lub na adres mailowy: kandyda.karmel@gmail.com 

Zainteresowanym osobom chętnie odpowiem na pytania i przekażę bliższe informacje.

Dojazd do nas z Dworca Centralnego autobusem 700 lub z Metra Wilanowska – 710.
Wysiadasz na przystanku „Stocer” i masz jeszcze 1 min na dojście do naszego domu

Pozdrawiam w Panu –  s. Kandyda