aktualności klasztoru Powołania wróć

Żywy Różaniec w intencji powołań do Karmelu


16 października, 2017

ŻYWY RÓŻANIEC POWOŁANIOWY WARSZAWSKIEJ PROWINCJI KARMELITÓW BOSYCH

Inicjatywa, która powstała w Roku Jubileuszu 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie oraz 300. rocznicy koronacji Jasnogórskiego Obrazu, ma na celu codzienną modlitwę dziesiątką różańca świętego w intencji powołań do naszego Zakonu Karmelitańskiego, w szczególności do naszej Warszawskiej Prowincji Karmelitów i Karmelitanek Bosych.

  • I Róża Powołaniowa pw. św. Teresy od Jezusa – powstała 7 października 2017 roku, w święto Matki Bożej Różańcowej, w czasie wyjazdu na „Różaniec do granic”, a pobłogosławiona 15 października, w uroczystość św. Teresy od Jezusa, Reformatorki naszego Zakonu, w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych we Wrocławiu, w czasie trwania Terezjańskiego Dnia Modlitwy.
  • II Róża Powołaniowa pw. Wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego – powstała 14 listopada 2017 roku, w święto Wszystkich Świętych naszego Zakonu, a pobłogosławiona 21 listopada, we wspomnienie Ofiarowania NMP.
  • III Róża Powołaniowa pw. św. Jana od Krzyża – powstała 14 grudnia, w uroczystość tego Świętego, a pobłogosławiona 19 grudnia.
  • IV Róża Powołaniowa pw. św. Jana Pawła II – powstała 6 stycznia 2018 roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego, a pobłogosławiona została 16 stycznia.
  • V Róża Powołaniowa pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus – powstała i pobłogosławiona 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, w Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
  • VI Róża Powołaniowa pw. św. Józefa – powstała 3 maja, w uroczystość NMP, Królowej Polski, a pobłogosławiona 15 maja.
  • VII Róża Powołaniowa pw. św. Rafała Kalinowskiego – powstała 27 maja, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  • VIII Róża Powołaniowa pw. św. Proroka Eliasza – powstała 16 lipca, w uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel.
  • IX Róża Powołaniowa pw. św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego (Małego Nic) – rozpoczęcie 2 sierpnia, w pierwszy czwartek miesiąca, NMP Królowej Aniołów.

Trwają zapisy do X Róży Powołaniowej pw. św. Teresy Benedykty od Krzyża – zgłoszenia proszę wysyłać na adres: powolania@karmelicibosi.pl

Imiona i nazwiska wszystkich osób zgłaszających się do Róży Powołaniowej, zostają wpisane do Księgi Przyjaciół Karmelu, a w dowód wdzięczności w każdym miesiącu jest odprawiana Eucharystia w intencji wszystkich Członków danej Róży. Za każdą Różę jest celebrowana co miesiąc osobna Msza święta.

Czekamy na następnych chętnych, którzy codziennie będą się modlić dziesiątką Różańca świętego oraz krótką modlitwą, zamieszczoną poniżej. Każda zgłoszona osoba otrzymuje „pakiet powitalny”, dlatego ważne jest, by podać swoje miejsce zamieszkania. Zmiana tajemnic Różańca odbywa się samodzielnie w każdy pierwszy czwartek miesiąca, w szczególny dzień modlitw o powołania. Osoba z pierwszą tajemnicą odmawia także modlitwy wstępne, tj. Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

Niech tajemnice Różańca świętego przemieniają życie osób, zapisujących się do Żywego Różańca Powołaniowego, a modlitwa, którą wznoszą do nieba, przyczynia się do wzrostu nowych i świętych powołań do Zakonu Braci i Sióstr Bosych Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim, którym leży na sercu sprawa powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Oby było nas jak najwięcej! Chwała Panu i Niepokalanej!

błogosławię

o. Krzysztof Piskorz OCD,
duszpasterz powołaniowy
Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych


Modlitwa o powołania do Karmelu

Boże, Ty powołujesz człowieka, by wpatrzony w Twoje Święte Oblicze, miłował Twoją miłością, a pełen zadziwienia zbawczymi tajemnicami, głosił Twoją wielkość swoim życiem. O Boski Gospodarzu, który pozwalasz, by ziemia Karmelu w Maryi rodziła tak wiele owoców świętości, prosimy Cię rozszerz swe miłosierne wołanie na wielu braci i sióstr o gorących i szlachetnych sercach, by Twą mistyczną rolę napełniało niekończące się głoszenie Twojej chwały. Amen.