aktualności klasztoru Powołania wróć

Wielki Post z dobrą książką za dobrowolną ofiarę!


13 marca, 2020

Dwie książki, które pomogą Ci spojrzeć inaczej na życie. Bardziej konkretnie i radykalnie!

Opis obu książek znajdziesz poniżej.


Każdy z nas potrzebuje uzdrowienia, które jest w Ranach Jezusa i każdy potrzebuje głębokiego nawrócenia, czyli głębokiej relacji z Bogiem, bo do tego zostaliśmy powołani. Wszystko zaczyna się w Miłości Krzyża naszego Pana Jezusa Chrystusa. Obyśmy w tym czasie chcieli to zrozumieć i potrafili rozważać Mękę Jezusa tak, by ona wpływała na nasze nawracania się. Nie zwlekaj! Te książki pomogą Ci przeżyć dobrze ten Wielki Czas dany nam od Boga. Nie marnujmy czasu na niepotrzebne rzeczy. Ale przejdźmy do konkretów.
Trochę mniej jest zabiegania i ruchu, więc wykorzystajmy ten czas na dobre słowo, które otworzy nam oczy na to, co jest najważniejsze. Zróbmy sobie rekolekcje głębokiego nawrócenia z tymi książkami. Niech one nam w tym pomogą.

Książki – cegiełki, które można zamówić za dobrowolną ofiarę, pisząc na adres: powolania@karmelicibosi.pl

Ofiary na cele Ośrodka Powołań i Młodzieży proszę wpłacać na konto:

NR KONTA:

80 1600 1127 1848 8772 2000 0020 
Warszawska Prowincja Karmelitów Bosych
ul. Racławicka 31, 02-601 Warszawa

Bank BGŻ BNP Paribas

Raz w miesiącu jest sprawowana Msza święta za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszego Ośrodka.


Głębokie nawrócenie. Głęboka modlitwa
o. Thomas Dubay SJ , 144 str.

 

Kiedy pewnego dnia św. Bernard z Clairvaux przemawiał do swojej wspólnoty, wypowiedział zdanie, które zszokowało mnie gdy je pierwszy raz przeczytałem: „Istnieje więcej ludzi nawróconych z grzechu śmiertelnego doznających łaski, niż ludzi dobrych nawróconych do bycia lepszymi.” Na przestrzeni lat, doświadczając życia i myśląc nad tym zdaniem, coraz bardziej przekonywałem się o jego prawdziwości. Jednak ktoś mógłby zapytać: co jest w nim takiego szokującego?…

Większość z nas spodziewałoby się, że naprawdę kochająca osoba będzie w stanie posunąć się dalej, aby udowodnić swoją miłość – nawet do stanu absolutnego samoofiarowania – że nawet pod przymusem, przy otaczających trudnościach i koniecznych ofiarach, taka osoba będzie trwać przy swojej heroicznej świętości. Jednak wszyscy wiemy, że w przypadku ludzkich rodzin takie postępowanie należy niestety do rzadkości. Coś tu jest nie w porządku i to na dużą skalę. Tak – jeśli nasze społeczeństwo funkcjonowałoby zupełnie normalnie, głębokie nawrócenie byłoby zjawiskiem powszechnym, a życie stałoby się nieporównywalnie szczęśliwsze dla każdego z nas.

Książka o. Thomasa mówi o tym, że kiedyś nawróciliśmy się, a żyjemy jakbyśmy nigdy się nie nawrócili, że kiedyś zakochaliśmy się, a żyjemy tak jakbyśmy w ogóle nie kochali (a przynajmniej ta miłość jest słaba, niechlujna). Jednak autor nie zatrzymuje się na opisaniu problemu, ale idzie dalej i jako bardzo doświadczony kierownik duchowy przekazuje nam wiele cennych rad jak wyjść z tej sytuacji. Co zrobić by nasze nawrócenie stało się rzeczywistością, która przemieni nas i dotknie wszystkich wokół nas? Co zrobić, by nasza miłość była gorliwa i szczera? Co zrobić, byśmy stali się nie tylko trochę lepsi, ale jak najlepsi? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania to ta książka jest właśnie dla Ciebie.

o. Thomas Dubay jest znanym rekolekcjonistą i pisarzem książek o życiu duchowym. Ostatnie 30 lat spędził na udzielaniu rekolekcji i pisaniu o życiu duchowym, w tym czasie napisał 20 książek. Jest wyjątkowym znawcą duchowości św. Teresy z Avila i św. Jana od Krzyża. Ojciec Dubay jest dzisiaj w Kościele jednym z największych ekspertów w dziedzinie życia duchowego. W Polsce ukazała się książka „Ogień wewnętrzny” oraz „ABC modlitwy”.


Droga krzyżowa dla tych, którzy szukają uzdrowienia
Eugene Peter Koshenina, o. Robert de Grandis, 200 str.

 

Książka ta powstała, abyśmy lepiej rozumieli wstrząsające okrucieństwo spektaklu Męki, jaki rozegrał się na osobie naszego Pana Jezusa Chrystusa z Nazaretu. Ta historia opowiedziana jest tu w szczegółach, aby przybliżyć jej realność. Oparta jest na wielu dodatkach, które są zgodne z Biblią, tradycją i pismami Ojców Kościoła. Jednakże, zawsze należy pamiętać, że żaden człowiek nie zdoła nigdy pisać we właściwy sposób o nieskończonym, doskonałym Bogu – Człowieku, Jezusie. Obyście przez tę książkę wyraźniej poznali i zrozumieli niezmierzoną miłość, odwagę, cierpienie i nieśmiertelną miłość Jezusa. Ponieważ to przez Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie otrzymaliśmy zbawienie.

O. Robert De Grandis SJJ jest członkiem Towarzystwa Świętego Józefa, które służy katolickiej społeczności charyzmatycznej na całym świecie od 1979 r. O. De Grandis przekazywał swoje centralne przesłanie Bożej miłości i uzdrawiającej mocy przebaczenia począwszy od małych wiejskich kościołów po przepełnione stadiony, w ponad 33 krajach. Przez te lata jego przesłania były transmitowane w radiu i telewizji. Autor wydanych w Polsce książek: „Uzdrowienie międzypokoleniowe”, „Modlitwa przebaczenia”, „Uzdrowienie przez Eucharystię”.

Eugene Peter Koshenina uzyskał tytuł licencjata na wydziale matematycznym Uniwersytetu w Minnesocie. Ostatnio ukończył program diakonatu na Uniwersytecie Św. Tomasza w Houston, w Teksasie. Eugene zarządza informatykami jako wiceprezes firmy doradztwa informatycznego w Houston, w Teksasie. Oprócz tego, że jest współautorem wielu książek Ojca Roberta deGrandis, pisze również komentarze do tygodniowych czytań. Naucza również Pisma i składa świadectwa w kościołach.