aktualności klasztoru Powołania wróć

Tydzień Modlitw o Powołania A.D. 2021


25 kwietnia, 2021

Przed nami wyjątkowy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, więc nie może Ciebie zabraknąć 🙂.

W IV Niedzielą Wielkanocną, Niedzielę Dobrego Pasterza, przypada 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce tradycyjnie rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

Serdecznie zapraszam Ciebie, Siostro i Bracie, do wspólnego spotkania modlitewnego na naszym kanale: Karmel i Ty. Rozpoczęcie w niedzielę, modlitwą różańcową o godz. 21.30.
Na ten Światowy Dzień Modlitw o Powołania papież Franciszek przygotował orędzie „Święty Józef: marzenie powołania”. Orędzie będzie nam towarzyszyło m.in. na wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

Chętnie myślę o świętym Józefie, opiekunie Jezusa i Kościoła, jako o opiekunie powołań. Z jego gotowości do służby wypływa bowiem jego troska wyrażająca się w opiece. „Wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę” (Mt 2, 14) – mówi Ewangelia, wskazując na jego gotowość i poświęcenie dla rodziny. Nie marnował czasu na zamartwianie się tym, co było nie po jego myśli, żeby nie tracili na tym ci, którzy byli pod jego opieką. Ta wrażliwa i troskliwa opieka jest znakiem właściwie realizowanego powołania (z Orędzia papieża Franciszka).