aktualności klasztoru Powołania wróć

Setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II


17 maja, 2020

Zapraszamy do wspólnego przeżycia tego wyjątkowego dnia przez transmisje na kanale Youtube: Karmel i Ty


Poniedziałek, 18 maja

16.00 – „Przejmijmy się Jego myślą – karmelowe słuchanie JPII”.

Przez 9 dni będziemy patrzyli w przyszłość człowieka, Kościoła i życia publicznego, oczami Papieża Polaka, czytając fragmenty trzech encyklik: Redemptor Hominis, Redemptoris Missio, Centessimus Annus. Prowadzenie: o. Ernest Zielonka OCD.

17.00 – Nabożeństwo dziękczynne przed Najświętszym Sakramentem za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.

„18 maja 1920 roku (…) urodziłem się po południu między piątą a szóstą. Mniej więcej w tym samym czasie, po południu między piątą a szóstą, tyle, że pięćdziesiąt osiem lat później, zostałem wybrany na papieża”.

19.30 – Msza św. wotywna o św. Janie Pawle II na rozpoczęcie 33 dni przygotowania do aktu zawierzenia.

Od 18 maja, w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, zachęcamy, by rozpocząć 33-dniowe rekolekcje przygotowania do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi, które zakończą się w uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, 19 czerwca. Natomiast 20 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi dokonamy wspólnego zawierzenia się w czasie Mszy św. słowami św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

20.30 – Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem – Różaniec i litania loretańska ze śpiewem Barki.

Zapraszamy do tej wielkiej i przedziwnej modlitwy różańcowej za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, by wprowadzić w tę modlitwę całe swoje życie, wszystkie troski i problemy, wszystkie intencje swojego serca.

21.45 – „Rozmowy karmelowe mimo drzwi zamkniętych” – odc. 7. o Świętym Papieżu z duchem karmelitańskim.

Czas zadawania pytań i dzielenia przez telefon. Porozmawiajmy o tym wyjątkowym Papieżu.Serdecznie zapraszam na te transmisje, byśmy wspólnie uczcili setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Błogosławię,
o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego (Piskorz) OCD