aktualności klasztoru Powołania wróć

Przyjdź, miłosierdzie Twoje!


13 kwietnia, 2021

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!
Kochane Dzieci Boże, zanurzone w Miłosierdziu Bożym!

Ostatnie nasze spotkanie w ramach rekolekcji o Miłosierdziu Bożym i ludzkich epidemiach, nie odbyło się w Święto Miłosierdzia Bożego, z powodu problemów z połączeniem. Niestety nie udało się połączyć, a próbowałem na różne sposoby. Pewnie komuś się nie podoba ta tajemnica Miłosierdzia Bożego. Zresztą widzę po tych rekolekcjach, że diabeł się wścieka: ostatnie problemy z nadawaniem (są jakieś dziwne zakłócenia), a teraz miałem problemy z autem i dotarciem na Noc Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu, ale ostatecznie Jezus zwyciężył!
Modlitwę w Godzinie Miłosierdzia u sióstr Karmelitanek Bosych we Wrocławiu udało się transmitować, ale niestety już o godz. 16.00 nie było połączenia dla naszych rekolekcji. Nie odpuścimy tego, tym bardziej, że miała to być modlitwa wstawiennicza i wyrzekanie się tych wszelkich epidemii, o których była mowa. Zapraszam zatem na zakończenie rekolekcji w sobotę, 17 kwietnia, o godz. 20:00. Miłosierdzie Boże zawsze zwycięża!!!

 

Dziękując Wam za obecność na tych rekolekcjach i cierpliwe wsłuchiwanie się, chciałbym Wam zaproponować dwie rzeczy:

1. Lekturę książki pt. „Przyjdź, miłosierdzie Twoje!” ks. Joela Guiberta (400 stron).

O Bożym miłosierdziu napisano już wiele. Ale ta książka jest inna. Inna niż napisane dotąd. I to nie dlatego, że jest w niej sporo o św. Faustynie, co zrozumiałe, o św. Teresie z Lisieux czy o św. Janie Pawle II, co równie oczywiste. Bynajmniej. O tych postaciach pisze się przecież zwykle, gdy podejmuje się zagadnienie Bożego miłosierdzia.
Dlaczego jest więc wyjątkowa? Bo ukazuje, że Boże miłosierdzie wcale nie „rozmywa” Bożej sprawiedliwości. Co więcej, Joël Guibert powiada, że Bóg chce rozlać swe miłosierdzie „na ludzi przez ludzi” i dlatego wciąż szuka miłujących dusz, które niczym magnes, z wielką mocą przyciągną Tego, który kocha. Od zawsze. Toteż myślą przewodnią tych bardzo osobistych rozważań są słowa: „Przyjdź miłosierdzie Twoje… na świat… przez serce moje!”. Tak niewiele trzeba, by stały się one światłem na każdej z naszych dróg, na których coraz bardziej trzeba nam doświadczać, że Bóg jest Sercem, które bije dla człowieka…

2. Płytę CD-mp3 Nadprzyrodzone oświecenia Świeckiej Karmelitanki Bosej Kunegundy Siwiec.
„Miejsce Mojego Miłosierdzia i Odpoczynku” (1876 – 1955).
Czytają: Izabela Drobotowicz-Orkisz, Jacek Lecznar; Teatr Hagiograf
Czas nagrania: 8 godz. 46 min.

„Miejsce mojego miłosierdzia i odpoczynku” to słowa ukazujące niepojętą miłość Zbawiciela do grzesznika, który krocząc drogą dziecięctwa duchowego, może dojść do wielkiego zjednoczenia z Jezusem.
Kiedy czyta się sercem słowa, którymi Pan Jezus zwracał się do prostej kobiety, wychowanej w przepięknej scenerii Beskidu Makowskiego, cisną się na usta słowa modlitwy Pana Jezusa: „Wystawiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom…” (Mt 11,25).

 

Można je nabyć za dobrowolną ofiarę na działalność Ośrodka Powołań i Młodzieży Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych. Jeśli ktoś zapragnie, to mogę napisać w książce słowa błogosławieństwa i podziękowania za wspólnie przeżyte rekolekcje (proszę tylko dać znać). Jeśli ktoś nie może wpłacić ofiary, a chciałby otrzymać książkę i płytę, to proszę także zamówić, a w zamian pomodlić się Różańcem o nowe powołania do Karmelu :).

Zamówienia można składać mailem: powolania@karmelicibosi.pl lub poprzez specjalny formularzu, który jest dostępny – kliknij tutaj. Ewentualnie pod numerem telefonu: 515 544 378.

Zanurzam Was Wszystkich w Miłosierdziu Bożym i do zobaczenia, usłyszenia w środę, w Święto Chrztu Polski, na modlitwie za naszą Ojczyznę o godz. 21:30.

Błogosławię w mocy i potędze Bożego Miłosierdzia +
o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego (Piskorz) OCD.