aktualności klasztoru Powołania wróć

Po pielgrzymce z Wrocławia do Częstochowy


20 sierpnia, 2016

Fragment listu Ojca Prowincjała z okazji tegorocznej Pielgrzymki z Wrocławia do Częstochowy:

„W dniach od 2 do 10 sierpnia 2016 roku odbędzie się piesza pielgrzymka na Jasną Górę archidiecezji wrocławskiej. Już po raz czwarty wyrusza grupa karmelitańska z Wrocławia. W poprzednich latach w naszej grupie było od 70 do 100 pielgrzymów. Jest to wyjątkowy czas naszego bycia i tworzenia wspólnoty z tymi, którzy chcą pielgrzymować do naszej Matki Maryi pod opieką Braci Bosych NMP z Góry Karmel. Wszystkich chętnych Braci, Siostry, wiernych, serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania i do przeżycia tych wyjątkowych rekolekcji w drodze w naszym duchu karmelitańskim. Stwórzmy w tych dniach jedną grupę z wielu klasztorów i wspólnie pielgrzymujmy, dzieląc się bogactwem wiary i naszego życia. Jest to dobry czas, aby dawać świadectwo ludziom młodym i modlić się o nowe powołania za wstawiennictwem naszej Pani i Królowej”.

o. Jan Piotr Malicki OCD
prowincjał


Kochani Pielgrzymi!

XXXVI Piesza Wrocławska Pielgrzymka do Częstochowy pod hasłem „Miłosierdzie w uczynkach” wyruszy 2 sierpnia o godz. 6:00 z katedry, zakończy się 10 sierpnia Mszą św. sprawowaną na Wałach Jasnogórskich o godz. 11:00. Zachęcamy Wszystkich Sympatyków Karmelu do pielgrzymowania na Jasną Górę w naszej karmelitańskiej grupie 18.

Tradycyjnie duchowe przygotowanie rozpoczniemy 24 lipca nowenną do św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki 18 grupy karmelitańskiej, zaś 1 sierpnia sprawowana będzie o godz. 18:00 Msza św. na wyjście, a po niej spotkanie organizacyjne w naszym klasztorze przy ul. Ołbińskiej 1 we Wrocławiu.

Po więcej informacji napisz:

 pieszapielgrzymka.karmel@gmail.comhttp://www.facebook.com/grupakarmelitanska18http://www.pielgrzymka.pl/

o. Krzysztof Piskorz OCD,

przewodnik grupy 18. karmelitańskiej


Garść świadectw:

Błażej Kula:

„Miłosierdzie w uczynkach” – pod takim hasłem idzie tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska. Są to słowa najlepiej opisujące czym są rekolekcje w drodze. Miłosierdzie objawia się tutaj na każdym kroku, od drobnego podania pomocnej ręki w trakcie drogi, poprzez niezwykłą gościnność mieszkańców mijanych miejscowości, po poświęcających swój wolny czas na posługę wolontariuszy, organizatorów i kapłanów.

Ambroży Kula:

Jest to czas oderwania się od często przygnębiającej i szarej rzeczywistości miasta na rzecz przeżycia drogi często po lasach czy różnych polnych ścieżkach, gdzie człowiekowi, gdy tak obcuje z naturą, łatwiej jest się skupić na sprawach najważniejszych – na relacji z Bogiem. Temu skupieniu sprzyja też modlitewny charakter naszej grupy karmelitańskiej, która być może nie jest tak rozśpiewana jak inne grupy, szczególnie te mające gromadzić młodzież, ale bynajmniej nie jest sztywna, jak można by sądzić, wręcz przeciwnie – jej nieco rodzinny charakter nadaje jej niepowtarzalny klimat. Kolejnym plusem pielgrzymki jest wyraźnie widoczna możliwość łączenia modlitwy z czynem, bo gdzie, jak nie na kilkudziesięciokilometrowej drodze znajdziesz tyle okazji do pomocy totalnie wyczerpanym ludziom, podczas gdy sam już na nic nie masz siły. Jest to wręcz idealna szkoła miłosierdzia inspirowanego modlitwą – relacją z miłosiernym Bogiem. Ze względu na te właśnie zalety pielgrzymki zamierzam się na nią wybrać w tym roku po raz kolejny.

Elżbieta Kuczyńska-Kula:

Szłam, bo szłam. Bo mam dzieci i problemy. Bo nie brakuje ciężarów niedających się dźwignąć samemu. Brałam dzieciaki, które z niezrozumiałych dla mnie powodów, dały się namówić, tak jak ja pięć lat temu synowi Błażejowi, i szły ze mną, najpierw w Dwójce Paulinów, potem w Karmelitańskiej Osiemnastce. Matkując swoim, matkuję innym. Ja i moi to zawsze podgrupa w grupie. Idąc, zostawiamy codzienność i za radą Orzecha, patrzymy na mijane lasy, chmury, domostwa i ludzi. Byle nie w asfalt, kolor diabła. Wyczyszcza nam się dusza i odpuszczają złe nawyki. Spowiedź, taka bez pośpiechu i udawanej grzeczności. Twarde postanowienia i łaska dojścia.