aktualności klasztoru Powołania wróć

Nowy Rok Liturgiczny – nowy start


3 grudnia, 2017

Nowy Rok Liturgiczny. Dobra okazja, by podziękować Bogu za to, co było naszym udziałem w minionym roku kościelnym, bo jak przypomina nam św. Teresa od Dzieciątka Jezus: „Wszystko jest łaską”.

Czy ten rok przybliżył mnie bardziej do Boga i drugiego człowieka? Czy wykorzystałem ten czas na rozeznawanie Woli Bożej? A może właśnie w tym roku odkryłeś powołanie do kapłaństwa, życia konsekrowanego czy do małżeństwa? Dziękuj Panu, bo Jego łaska trwa na wieki. Dziękuj i idź przez życie za rękę z Bogiem. Niech to, co jest przed Tobą, będzie nadzieją. „Bo nadzieja zawieść nie może…”.

Na początek nowego roku liturgicznego zostawiam Wam piękną myśl pewnego francuskiego autora:

„O Pielgrzymie Boży, nie bądź jak ci Pielgrzymi, którzy oczekują od swojego starca (czyt. ojca duchownego), aby odczytał ich przeznaczenie, tak jakby było ono zapisane gdzieś w niebie, a jakiś perwersyjny bóg ukrywał je przed nimi, narzucając je im zarazem. Scenariusz twojego życia nie jest napisany z góry. Jest pisany codziennie jako owoc nieustannego dialogu pomiędzy Bogiem a tobą i nieprzewidywalnymi poruszeniami twojej wolności”.

Zatem pięknego i owocnego dialogu z Bogiem, byś mógł napisać razem z Nim scenariusz twojego życia, które będzie udane.

Błogosławię na czas Adwentu 🙂
o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego OCD,
duszpasterz powołaniowy Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych.