aktualności klasztoru Powołania wróć

Godzina z Jezusem!


22 kwietnia, 2020

Zachęcamy do propagowania modlitwy w tych dwóch wyjątkowych Godzinach!


Godzina Święta

W każdy czwartek o godz. 23:00 – GODZINA ŚWIĘTA przed Najświętszym Sakramentem – towarzyszenie Jezusowi w Ogrodzie Oliwnym.

Jedną z najpiękniejszych praktyk wynagradzających Panu Jezusowi za nasze grzechy jest Godzina Święta. Chrystus wskazał na to nocne czuwanie św. Małgorzacie Marii Alacoque podczas trzeciego objawienia w 1674 roku. Powiedział do niej:

We wszystkie noce z czwartku na piątek dam ci uczestnictwo w tym śmiertelnym smutku, który odczułem w Ogrodzie Oliwnym. I żeby Mi towarzyszyć w tej pokornej modlitwie, którą zanosiłem wówczas do mego Ojca wśród wszystkich Moich udręczeń, będziesz wstawać między godziną jedenastą a północą, by w ciągu godziny klęczeć wraz ze Mną z twarzą pochyloną ku ziemi. A czynić to będziesz tak dla uśmierzenia gniewu Bożego, błagając o miłosierdzie tak dla grzeszników, jak dla złagodzenia w pewien sposób goryczy, którą czułem z powodu opuszczenia Apostołów, tak iż musiałem czynić im wyrzuty, że nie mogli czuwać ze Mną jednej godziny.

Kolejne spotkania znajdziecie tutaj.


Godzina Miłosierdzia

W każdy piątek, o godz. 15:00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA – towarzyszenie Jezusowi na Krzyżu, czyli Droga Krzyżowa, a na zakończenie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Jezus sam wyjaśnił jak ma wyglądać praktykowanie tej Godziny Jego śmierci na Krzyżu. Powiedział św. Faustynie:

Przypominam ci, córko Moja, że ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj Jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało na oścież otwarte dla wszelkiej duszy. W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość. Córko Moja, staraj się w tej godzinie odprawiać drogę krzyżową, o ile ci na to obowiązki pozwolą; a jeżeli nie możesz odprawić drogi krzyżowej, to przynajmniej wstąp na chwilę do kaplicy i uczcij Moje Serce, które jest pełne miłosierdzia w Najświętszym Sakramencie; a jeżeli nie możesz wstąpić do kaplicy, pogrąż się w modlitwie tam, gdzie jesteś, chociaż przez króciutką chwilę. Żądam czci dla miłosierdzia Mojego od wszelkiego stworzenia, ale od ciebie najpierw, bo dałem ci najgłębiej poznać tę tajemnicę”

(Dz. 1572)

Kolejne spotkania znajdziecie tutaj.


Transmisja z kaplicy św. Józefa w Warszawie przy klasztorze Karmelitów Bosych na kanale YouTube Karmel i Ty

 

 

 

 

 


Na plakacie użyto grafik Onlyyouqj / pikisuperstar / Freepik: http://www.freepik.com