aktualności klasztoru Powołania wróć

Dziękczynienie za św. Teresę od Jezusa


14 października, 2022

Pax!
Serdecznie zapraszam w niedzielę, 16 października, na godz. 17:00 do klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych we Wrocławiu na spektakl słowno-muzyczny „Zamek wewnętrzny” Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN. Usłyszymy wybrane pieśni do słów św. Teresy od Jezusa, które ukażą się na nowej płycie CD (już niebawem będzie do nabycia).
O godz. 18:00 Msza św. dziękczynna z okazji 400-lecia kanonizacji św. Teresy od Jezusa i premiery płyty CD „W Chrystusie ufność moja”.
Będzie także okazja, żeby podziękować Bogu za 5 lat Żywego Różańca Powołaniowego i za powstałą w 2017 roku pierwszą Różę pw. św. Teresy od Jezusa, a także zawierzyć na nowo, wracającą po przerwie, Karmelitańską Wspólnotę Nowej Ewangelizacji SOLNICZKA.

Dla kogo Chrystus jest przyjacielem i wielkodusznym przewodnikiem, ten wszystko potrafi znieść. Jezus sam przychodzi z pomocą, dodaje sił, nie opuszcza nikogo, jest prawdziwym i szczerym przyjacielem. Widzę wyraźnie, iż jest wolą Boga, abyśmy jeśli chcemy podobać się Bogu i otrzymywać odeń wielkie łaski, otrzymywali je za pośrednictwem Najświętszego Człowieczeństwa Chrystusa, w którym nieskończony Bóg, jak sam powiada, znajduje upodobanie (św. Teresa od Jezusa).

Błogosławię i zapraszam do wspólnego uczczenia Reformatorki Zakonu Karmelitańskiego i Doktora Kościoła +
o. Krzysztof Piskorz OCD.