aktualności klasztoru Powołania wróć

Akt zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi – 20 czerwca


20 czerwca, 2020

Dziś nadszedł ten dzień! We wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, po 33 dniach przygotowania, które rozpoczęliśmy 18 maja, w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, zawierzamy się Jezusowi przez ręce Maryi, według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

Wszyscy, którzy się dziś zawierzają, powinni być na Mszy świętej, a po przyjęciu Komunii świętej, należy wypowiedzieć akt ofiarowania się, który znajduję się na końcu „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” albo znaleźć na stronach internetowych. Dobrze mieć tekst wydrukowany, a jeszcze lepiej przepisany na papier, aby potem móc go podpisać imieniem i nazwiskiem, pisząc także: we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, 20 czerwca 2020 roku.

Po naszych modlitwach wieczornych, czyli po Różańcu, w godzinie Apelu Jasnogórskiego, w czasie transmisji online, razem wypowiemy te słowa zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi.

Osoby, które nie mają możliwości dotarcia dziś do kościoła na Eucharystię, z powodu choroby, czy zamkniętych kościołów poza granicami Polski, uczestniczą we Mszy świętej transmitowanej przez media (należy sobie wybrać) i w czasie Komunii duchowej jest miejsce wtedy na akt ofiarowania się.

Niech Maryja przyjmie ten Wasz akt zawierzenia i odda go Jezusowi Chrystusowi, Mądrości Odwiecznej.

Błogosławię przez Niepokalane Serce Maryi +
o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego (Piskorz) OCD.