aktualności klasztoru Powołania wróć

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP


15 marca, 2022

Króluj nam Chryste!
Idźcie do Józefa, On Wam dopomoże!

Serdecznie zapraszam osoby z Warszawy i okolic na uroczystość odpustową ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP.
Uroczysta Msza św. w sobotę, 19 marca, o godz. 18:00, a po niej odbędzie się modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o jedność i pokój w Kościele i w naszym narodzie. W nabożeństwo włączy się Wspólnota „Żołnierze Chrystusa”, która pragnie tego dnia zainaugurować modlitwę w tej intencji, a potem będzie to kontynuować, co miesiąc, w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski, które jest ok. 2 km od naszej kaplicy św. Józefa. Muzycznie będzie nam towarzyszył w czasie tej modlitwy Zespół Hortus Dei ze Świeckiego Karmelu w Koninie.

O godz. 21:00 rozpoczniemy całonocne Jerycho Różańcowe w intencji pokoju w Ukrainie i na całym świecie. Co godzinę będzie odmawiany Różaniec, a pomiędzy będzie modlitwa w ciszy. Jeśli ktoś chciałby podjąć się prowadzenia modlitwy różańcowej o określonej godzinie, proszę swe zgłoszenie kierować na maila: powolania@karmelicibosi.pl Zakończenie ok. godz. 7:00.

Serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania pod hasłem zaczerpniętym z modlitwy: „Potężny nasz Wybawco, przybądź łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności”.

Błogosławię z darem pokoju Chrystusa za wstawiennictwem potężnego św. Józefa +
o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego (Piskorz) OCD.