aktualności klasztoru Powołania wróć

15 Róża Powołaniowa


11 czerwca, 2020

Niech będzie pochwalony Jezus w Eucharystii i Maryja, Królowa Różańca i szkaplerza świętego!

Dzisiaj, 11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, startuje 15 Róża Powołaniowa Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych pod patronatem bł. Marii Kandydy od Eucharystii. Róża ta zostanie dziś pobłogosławiona po naszych modlitwach, które się rozpoczynają ok. 20:30. Zapraszam, by uczestniczyć w tym błogosławieństwie. Dziękuję z serca wszystkim osobom, które podjęły się tej codziennej modlitwy o powołania do Karmelu.  W tym miesiącu wyślę do tych 20 osób list i pakiet powitalny.

Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby wejść w to dzieło do zgłaszania się do Róży 17 pw. św. Teresy Małgorzaty od Najświętszego Serca Jezusa. Szczegóły na: https://powolania.karmelicibosi.pl/dziesiatka-za-karmel/

Chciałbym, żeby ta Róża została pobłogosławiona w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 19 czerwca, przez o. bpa Jacka Kicińskiego, podczas Weekendu Ewangelizacyjnego „Ochrzczeni Ogniem” we Wrocławiu.

Są także zbierane zapisy do Róży 16 pw. św. Zelii i Ludwika Martin, Rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to Róża przeznaczona tylko dla Małżeństw, które chcą się wspólnie modlić dziesiątką Różańca świętego. 

Zachęcam do zgłaszania się, bo w ten sposób jesteście ogarnięci szczególną modlitwą i sprawowaną Mszą św. raz w miesiącu w Waszych intencjach.

Błogosławię przez Niepokalane i zwycięskie Serce Maryi +
o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego (Piskorz) OCD.